Nowe projekty edukacyjne na polsko-niemieckim pograniczu

b_0_150_16777215_00_images_loga_ministerstwo_rozwoju.jpgOsiem projektów edukacyjnych otrzyma wsparcie na kwotę 6,2 mln euro. Tak zdecydował Komitet Monitorujący Programu Interreg Brandenburgia - Polska, który obradował 24-25 października 2017 roku w Zielonej Górze.

Wybrane przedsięwzięcia dotyczą tworzenia transgranicznej oferty edukacyjnej - m.in. w branży metalowej, sportowej oraz energetycznej.

Dzięki nim powstaną narzędzia wspierające młodych ludzi w wyborze zawodu i poszukiwaniu miejsc na praktyki. W ich opracowanie zaangażują się małe i średnie przedsiębiorstwa działające na obszarze województwa lubuskiego oraz Brandenburgii. W ramach projektów uczniowie skorzystają także z kursów językowych, wizyt studyjnych oraz warsztatów. Wybrane szkoły i uczelnie zmodernizują pomieszczenia dydaktyczne i wyposażą je w niezbędny sprzęt.

"Naszym celem jest zapewnienie dobrej jakości kształcenia oraz utrzymanie atrakcyjności regionu dla uczniów i pracowników. Chcemy, aby traktować przygraniczne położenie regionów jako ich atut. Liczę na to, że projekty umożliwią dalsze pogłębienie kontaktów szkół wyższych i placówek edukacyjnych z przedsiębiorcami działającymi w województwie lubuskim i Brandenburgii. Przyczyni się to do zapewnienia firmom odpowiednio wykwalifikowanej kadry" – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Podczas posiedzenia Komitetu Monitorującego zatwierdzono także zmiany w Podręczniku beneficjenta, które ułatwią przygotowywanie dokumentacji potencjalnym wnioskodawcom.

Kolejne posiedzenie Komitetu planowane na luty 2018 r. poświęcone będzie zatwierdzaniu projektów drogowych i dotyczących mobilności.

 

Źródło informacji: ewt.gov.pl


Port Lotniczy Zielona Góra

plende