Spotkanie z przedsiębiorcą

Spotkanie burmistrza z Jörgiem Stengerem właścicielem MagnoliiW dniu 9 stycznia 2019 roku Burmistrz Lubska Janusz Dudojć spotkał się z przedstawicielami Magnolii Spółki z o.o., należącej do największych pracodawców i podatników w Gminie Lubsko.

Burmistrz Lubska poinformował Pana J. Stenger’a o sytuacji finansowej Gminy Lubsko, oraz przedstawił założenia i plany na nadchodzący rok, jednocześnie wysłuchał oczekiwań spółki wobec samorządu. W trakcie dyskusji okazało się, że największą „bolączką” zakładu jest zły stan techniczny drogi dojazdowej. Zebrani na spotkaniu, po stronie władz firmy: Jörg Stenger, Jarosław Mroziński, Angela Rajman i po stronie władz samorządu: Janusz Dudojć, Henryk Dybka, zgodnie uznali, że bezpieczeństwo na drodze i remont drogi jest zadaniem priorytetowym. Burmistrz Lubska zdecydował przekazać ten temat pod dyskusję komisji stałych Rady Miejskiej w Lubsku.

Magnolia, to nie tylko strategiczny partner Gminy Lubsko, to zakład, w którym każdy może znaleźć zatrudnienie, to inwestor naszego miasta!

18 lat temu J. Stenger wykupił zakład cukierniczy i podjął się inwestycji na terenie Lubska.

W pierwszym roku po przejęciu zakładu, w Magnolii pracowało 130 osób, a dzisiaj firma zatrudnia ponad 300 pracowników. W ciągu tych lat asortyment zakładu wzbogacił się wielokrotnie. Firma wspiera działania lokalnej społeczności, sponsoruje nagrody w konkursach, zawodach, uroczystości w postaci słodkich poczęstunków.

Również Urząd Miejski w Lubsku i jednostki organizacyjne korzystają ze szczodrości przedsiębiorcy – za co bardzo dziękujemy!
 

Port Lotniczy Zielona Góra

plende

Baszta

Budynek Domu Pomocy Społecznej

Budynek Lubskiego Domu Kultury

Fontanna na tle LDK

Lubski deptak, w tle Ratusz

Bratki, widok ul. Krakowskie Przedmieście

Lwy przed Halą Widowiskowo-Sportową

Logo Gmina na "6" 2017