Spotkanie z przedstawicielami K-S SSE oraz lokalnymi przedsiębiorcami

Burmistrz oraz przedstawiciele  K-S SSE i lubscy przedsiębiorcy w sali obrad w RatuszuW dniu dzisiejszym (29.01.2019 r.) w lubskim ratuszu odbyło się spotkanie Burmistrza Lubska Janusza Dudojcia z przedstawicielami Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz z lokalnymi przedsiębiorcami.

Na początku spotkania Burmistrz przybliżył sytuację Gminy Lubsko. Wskazał problemy, z którymi się borykamy.

Po dołączeniu do spotkania przedsiębiorców, Wiceprezes Zarządu Strefy – Pan Stanisław Iwan poinformował o zmianach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, wskutek których cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną. Podkreślił także, że wprowadzone regulacje stwarzają małym i średnim przedsiębiorcom lepsze i bardziej dostępne warunki rozwoju.

Następnie Pan Andrzej Kail Dyrektor Marketingu K-S SSE S.A. przedstawił  szczegółową informację w sprawach: funkcjonowania Strefy, zasad współpracy ze Strefą, zasad i form uzyskania pomocy (ulg w podatkach CIT/PIT).

Spotkanie stało się okazją do dyskusji. Przedsiębiorcy mogli u źródła uzyskać informacje o możliwościach wsparcia dla podejmowanych przez nich inwestycji.

Dziękujemy przedstawicielom K-S SSE S.A. oraz przybyłym na spotkanie przedsiębiorcom za zainteresowanie oraz poświęcony czas. Mamy nadzieję, że zainicjowane spotkanie zaowocuje dalszą, trwałą współpracą środowiska lokalnego biznesu ze Strefą, co przyniesie wymierne korzyści, nie tylko firmom inwestującym, ale także (docelowo) mieszkańcom naszej gminy.

 

Do pobrania: prezentacja ze spotkania.