Burmistrz Lubska z wizytą w Pol-Fermie Sp. z o.o.

Hala firmy Pol-FermW dniu dzisiejszym (15.05.2019 r.) Burmistrz Lubska Janusz Dudojć odwiedził lokalną firmę - Pol-Ferm Sp. z o.o. w Lutolu.

Burmistrza przyjął Pan Jarosław Szurko - Wiceprezes Zarządu, który przekazał wiele interesujących informacji o działalności Spółki.

Pol-Ferm powstał w 2003 roku. Składa się z trzech zakładów ulokowanych w Niedoradzu (gmina Otyń), Łosicach (gmina Długołęka), a także w Lutolu. Zakład w Lutolu działa od 2004 roku. Obecnie pracę znajduje w nim około 50 osób. Głównym przedmiotem działalności jest produkcja trzody chlewnej – produkcja prosiąt w oparciu o 4 tysiące macior stada podstawowego.

W 2018 roku Spółka postawiła nowoczesną halę i uruchomiła nową gałąź produkcji, a mianowicie usługi w zakresie: cięcia elementów stalowych, precyzyjnego cięcia blach stalowych i aluminiowych laserem CNC, precyzyjnego gięcia stali, spawania wraz z montażem, projektowania i wizualizacji elementów stalowych.

Plany rozwoju Spółki wiążą się z budową biogazowni o mocy 0,5MW. Substratem do produkcji biogazu ma być głównie gnojowica produkowana na fermie.

Życzymy powodzenia w bieżącej działalności, sukcesów oraz pomyślności w realizacji postawionych zamierzeń w zakresie dalszego rozwoju Spółki.

Panu Jarosławowi Szurko - Wiceprezesowi Zarządu oraz pracownikom Spółki dziękujemy za serdeczne przyjęcie, nietuzinkowe upominki i interesującą rozmowę.

 

 

Port Lotniczy Zielona Góra

plende

Baszta

Budynek Domu Pomocy Społecznej

Budynek Lubskiego Domu Kultury

Fontanna na tle LDK

Lubski deptak, w tle Ratusz

Bratki, widok ul. Krakowskie Przedmieście

Lwy przed Halą Widowiskowo-Sportową

Logo Gmina na "6" 2017