Rozmowy o budowie kolejnych farm fotowoltaicznych

Burmistrz Lubska z przedstawicielami firmy, która zamierza zrealizować na terenie gminy Lubsko dwie inwestycje w zakresie odnawialnych źródeł energiiW dniu dzisiejszym (06.05.2020 r.) Burmistrz Lubska Janusz Dudojć spotkał się z przedstawicielami firmy, która zamierza zrealizować na terenie gminy Lubsko dwie inwestycje w zakresie odnawialnych źródeł energii.
Inwestor przewiduje wybudowanie dwóch farm fotowoltaicznych, w pierwszym etapie o mocy 15-20 MW na obszarze ok. 35ha, w drugim etapie o mocy 70-80 MW na obszarze ok. 90 ha.

Inwestor rozpoczął już prace związane z uzyskaniem niezbędnych decyzji, warunków i pozwoleń.
Rozpoczęcie budowy planowane jest w przypadku I etapu – w czerwcu 2021 (zakończenie budowy: we wrześniu 2022 roku), a w przypadku II etapu – w marcu 2022 r. (zakończenie budowy: w marcu 2023 r.).

APEL Burmistrza do Mieszkańców gminy Lubsko

Burmistrz Lubska Janusz Dudojć apeluje do Mieszkańców gminy Lubsko, posiadaczy działek o powierzchni powyżej 1 ha oraz klasie gruntów IV, V, VI, którzy są zainteresowani umieszczeniem na swoich działkach farmy fotowoltaicznej – o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Lubsku. Sprawą zajmuje się Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, tel. 68 457 62 86.

Formularz zgłoszenia

 

Port Lotniczy Zielona Góra

plende

Baszta

Budynek Domu Pomocy Społecznej

Budynek Lubskiego Domu Kultury

Fontanna na tle LDK

Lubski deptak, w tle Ratusz

Bratki, widok ul. Krakowskie Przedmieście

Lwy przed Halą Widowiskowo-Sportową

Logo Gmina na "6" 2017