Podpisanie aktu notarialnego

 Państwo Katarzyna, Tomasz i Krzysztof Iwaniccy oraz Burmistrz LubskaPowstanie zakład na strefie inwestycyjnej w Górzynie!!! Akt notarialny z KTK Iwaniccy z Lubska na sprzedaż działki - PODPISANY!

W poniedziałek 22 czerwca 2020 roku Burmistrz Lubska Janusz Dudojć podpisał akt notarialny z przedstawicielami KTK Iwaniccy Sp. z o.o. spółka komandytowa z Lubska na sprzedaż działki na strefie w Górzynie.

Obecnie rodzeństwo Państwo Katarzyna, Tomasz i Krzysztof Iwaniccy prowadzą wspólnie zakład przy ul. Dojazdowej w Lubsku, zatrudniając w nim ok. 70 pracowników. Jak mówią właściciele, w obecnej lokalizacji brak jest możliwości rozwoju firmy i zrobienia ciągu technologicznego, nawet w kierunku obecnie prowadzonej działalności w zakresie produkcji stelaży do mebli tapicerowanych, stąd decyzja o zakupie działki i przeniesieniu siedziby zakładu. Jak podkreślają przy tym, sami pochodzą i mieszkają w Lubsku, są z tym miastem związani i tutaj chcą pozostać i działać.

Firma Iwaniccy, to działalność rodzinna, z tradycjami, założona w 1989 roku przez dwóch braci Panów Andrzeja i Zbigniewa Iwanickich. W 2015 roku firma została rozdzielona i obecnie Pan Andrzej Iwanicki prowadzi swój zakład w Gubinie, a Państwo Katarzyna, Tomasz i Krzysztof przejęli firmę po swoim tacie Zbigniewie i kontynuują działalność zakładu w Lubsku. Oba zakłady nadal ze sobą ściśle współpracują.

Pytani o najbliższe plany zgodnie mówią, że teraz przystępują do opracowania potrzebnej dokumentacji projektowej, przeprowadzenia badań geologicznych gruntu oraz do uzyskania pozwolenia na budowę zakładu na nowo zakupionej działce. Przedsiębiorcy chcą zakończyć prace dokumentacyjne jeszcze w tym roku. Jeżeli uda się to zrealizować, to już w przyszłym roku ruszyłyby prace nad budową zakładu na strefie.

Państwo Iwaniccy chcą w pierwszym etapie przenieść obecny zakład i uruchomić produkcję stelaży do mebli tapicerowanych, a w kolejnym etapie planują rozszerzyć dotychczasową działalność i produkcję o tartak i pozyskiwanie własnego surowca. Niniejsze daje docelowo szanse na wzrost zatrudnienia w firmie.

Życzymy przedsiębiorcom realizacji wszystkich planów i zamierzeń z zachowaniem terminów z przewidywanego harmonogramu. Z niecierpliwością oczekujemy dnia, kiedy rozpoczną się prace nad budową nowego zakładu oraz dnia jego otwarcia. Będzie to z pewnością przełom w funkcjonowaniu strefy inwestycyjnej w Górzynie. Dotychczas sprzedano trzy działki w ramach strefy. Jednak być może to właśnie KTK Iwaniccy będą pierwszym zakładem, który się tam uruchomi.
Życzymy powodzenia!

 

Port Lotniczy Zielona Góra

plende

Baszta

Budynek Domu Pomocy Społecznej

Budynek Lubskiego Domu Kultury

Fontanna na tle LDK

Lubski deptak, w tle Ratusz

Bratki, widok ul. Krakowskie Przedmieście

Lwy przed Halą Widowiskowo-Sportową

Logo Gmina na "6" 2017