Nowa hala produkcyjna firmy Uesa Polska Sp. z o.o.

Pan Marek Chromik oraz burmistrz na drugim planie nowa hala produkcyjna UESAUesa Polska Sp. z o.o., to firma, która działa w Lubsku od wielu lat. W tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności.

Obecnie w fazie końcowej jest budowa nowej hali produkcyjnej na terenie strefy przemysłowej przy ul. Reymonta w Lubsku.
Teren budowy na zaproszenie Pana Marka Chromika Dyrektora Generalnego Uesa Polska Sp. z o.o. odwiedził Burmistrz Lubska Janusz Dudojć.

Uesa zatrudnia obecnie 77 pracowników. Mimo trudnej sytuacji, także gospodarczej powodowanej skutkami pandemii Covid-19, Spółka utrzymuje poziom zatrudnienia, co więcej cały czas poszukuje specjalistów do swojego zespołu. Spółka stale się rozwija, czego dowodem jest inwestycja przy ul. Reymonta.
Aktualnie trwają tam prace instalacyjne, natomiast rozpoczęcie produkcji planowane jest już w maju br. W hali o długości 50m i wysokości ok. 10m zainstalowana jest suwnica o nośności 16 t. Umożliwia to budowę na miejscu kompaktowych stacji transformatorowych. Produkowane w Lubsku stacje trafo będą wysyłane do klientów na terenie całego kraju.

Pan Marek Chromik wspomniał o początkach działalności firmy, kiedy zatrudnionych w niej było kliku spawaczy (ok. 10-12 osób) i elektryków. Produkowano wówczas komponenty do stacji transformatorowych dla firmy macierzystej uesa GmbH.

Aktualnie w Spółce zatrudnienie znajduje blisko 80 osób. Załoga złożona jest z wielu specjalistów (inżynierów i techników) w zakresie elektrotechniki, automatyki i mechaniki. Firma realizuje odpowiedzialne i wymagające projekty obejmujące produkcję i dostawy rozdzielnic niskiego i średniego napięcia oraz układy automatyki przemysłowej. Wyprodukowane urządzenia cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników i pracują niezawodnie w sieciach największych spółek dystrybucyjnych w kraju, takich jak: ENEA, Tauron, PGE, Energa i PKP Energetyka. Produkowane w Lubsku rozdzielnice i stacje transformatorowe pracują też w dużych zakładach przemysłowych oraz elektrowniach fotowoltaicznych, wiatrowych i biogazowniach.

Najnowszym produktem firmy Uesa Polska Sp. z o.o., są stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie Spółka jest w trakcie uruchamiania pierwszej w Lubsku stacji ładowania 2 x 22 kW AC.

W związku z planowanym uruchomieniem produkcji w nowej hali, firma poszukuje nowych pracowników, głównie elektryków i elektromonterów.

Na stronie internetowej Spółki jest napisane, że jej misją są: dążenie do bycia godnym zaufania partnerem biznesowym dostarczającym nowoczesne rozwiązania zapewniające bezpieczną i niezawodną dostawę oraz rozdział energii, a także praca z pasją i szacunkiem dla współpracowników i Klientów.
Widać, że Spółka wypełnia tę misję wzorowo.

Dziękujemy Panu Markowi Chromikowi za oprowadzenie po nowej hali produkcyjnej, przedstawienie profilu Spółki oraz planów jej rozwoju.
Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej działalności.

Port Lotniczy Zielona Góra

plende

Baszta

Budynek Domu Pomocy Społecznej

Budynek Lubskiego Domu Kultury

Fontanna na tle LDK

Lubski deptak, w tle Ratusz

Bratki, widok ul. Krakowskie Przedmieście

Lwy przed Halą Widowiskowo-Sportową

Logo Gmina na "6" 2017