Z wizytą w Propolu

Pan S. Prostak właściciel PROPOLU i Burmistrz LubskaW centrum Lubska, choć nieco w zaciszu ul. Dąbrowskiego, działa zakład Propol.

To firma rodzinna, istniejąca na rynku od 1993 roku, specjalizująca się w szyciu pokrowców z wysokiej jakości skór i tkanin na meble tapicerowane.

 Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra i nowoczesny park maszynowy umożliwiają rozszerzanie oferty o nowe produkty.

Propol - to połączenie prawie 30-letniej tradycji z nowoczesną technologią szycia. Dzięki wysokiej jakości wyrobów, firma zyskała zaufanie klientów i solidną markę w branży.

Obecnie w zakładzie zatrudnienie znajduje 60 osób. Firma jednak poszukuje 10-15 wykwalifikowanych pracowników na stanowisko szwaczki.

Aktualnie Propol produkuje pokrowce do kamperów, lotnicze oraz na meble tapicerowane i w 100% eksportuje swoją produkcję.
W perspektywicznych planach firmy, jest wykonanie gniazda automatów, które dadzą możliwość zautomatyzowania części elementów wytwarzanych produktów obecnie szytych ręcznie.

Dziękujemy Panu Sławomirowi Prostakowi właścicielowi Propolu za przedstawienie swoich pracowników, zakładu, rodzaju produkcji.
Przedsiębiorca, podobnie jak Burmistrz okazał się regionalistą i miłośnikiem historii. Jak podkreślił, wizytę Burmistrza Janusza Dudojcia zapamięta, gdyż była to pierwsza wizyta włodarza Lubska w jego firmie od początku jej działalności w Lubsku. W dowód uznania, Pan Sławomir przekazał Burmistrzowi okolicznościową monetę i książkę o Bitwie Warszawskiej 1920.

Życzymy powodzenia oraz sukcesów w dalszej działalności.

Port Lotniczy Zielona Góra

plende

Baszta

Budynek Domu Pomocy Społecznej

Budynek Lubskiego Domu Kultury

Fontanna na tle LDK

Lubski deptak, w tle Ratusz

Bratki, widok ul. Krakowskie Przedmieście

Lwy przed Halą Widowiskowo-Sportową

Logo Gmina na "6" 2017