Gość ratusza – Marek Chromik Dyrektor Generalny Uesa Polska Sp. z o.o.

Burmistrz i p. M. Chromik8 września 2021 roku odbyło się spotkanie Burmistrza Lubska Janusza Dudojcia z Dyrektorem Generalnym Uesa Polska Sp. z o.o. z Lubska Markiem Chromikiem.
Tematem rozmów był dalszy rozwój firmy na lubskim rynku pracy. 

Właśnie zakończono budowę nowej hali produkcyjnej na terenie strefy przemysłowej przy ul. Reymonta w Lubsku. Firma rozpoczęła rekrutację pracowników na stanowiska: elektryka, elektromontera, montera. Jak podkreślił Pan Dyrektor, mile widziane są osoby z doświadczeniem, jednakże firma osobom z kwalifikacjami, ale bez doświadczenia też daje szansę zatrudnienia, deklarując gotowość przyuczenia do zawodu.

Rynek pracy stał się jednym z głównych tematów poruszonych przez rozmówców.
Jak wskazał Burmistrz Lubska, jest to bardzo złożone zagadnienie, do którego trzeba podchodzić kompleksowo.
By stworzyć atrakcyjny rynek pracy, trzeba stworzyć ludziom obok miejsc pracy - dobre warunki funkcjonowania poza nią. Dlatego duże znaczenie mają sprawy mieszkalnictwa, systemu zdrowia, oświaty, a także możliwości spędzenia czasu wolnego.

Gmina podchodzi do tego tematu w sposób holistyczny. Po tym, jak dobrze i skutecznie poradziła sobie z problemami finansowymi, stawia przed sobą kolejne wyzwania.
Istotnym problemem gminy jest sprawa mieszkalnictwa. Zauważa się rozwój mieszkalnictwa jednorodzinnego, co jest bardzo pozytywne, jednak niewystarczające dla zaspokojenia potrzeb w tym zakresie.
Ważne jest budownictwo wielorodzinne i działania w takim kierunku Gmina wspiera. Są inwestorzy zainteresowani działalnością deweloperską w zakresie budowy i sprzedaży mieszkań w Lubsku, znający popyt i upatrujący w tym rynku potencjał i powodzenie dla budownictwa wielorodzinnego.

Gmina czyni również starania utworzenia dodatkowych miejsc żłobkowych, ponieważ jest to kolejny temat bardzo powiązany z rynkiem pracy.

By ludzie zostali w danym mieście: muszą mieć nie tylko pracę, ale też miejsce do życia, wyedukowania swoich dzieci. Ważny jest dla nich dobrze rozwinięty system opieki zdrowotnej, a także alternatywa spędzania czasu wolnego. To zatrzymuje ludzi w mieście i to przyciąga do niego innych.

Gmina dba i konsekwentnie realizuje wielokierunkowy rozwój gminy, czego dowodem są chociażby prowadzone inwestycje.

Osoby zainteresowane pracą w Uesa Polska sp. z o.o., mogą złożyć dokumenty rekrutacyjne bezpośrednio w firmie lub wysłać je mailem, natomiast we wszelkich sprawach i zapytaniach, mogą kontaktować się telefonicznie.

Poniżej dane kontaktowe Spółki:

Uesa Polska Sp. z o.o.
ul. Traugutta 2
68-300 Lubsko
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
centrala tel. 68 372 50 00

Port Lotniczy Zielona Góra

plende

Baszta

Budynek Domu Pomocy Społecznej

Budynek Lubskiego Domu Kultury

Fontanna na tle LDK

Lubski deptak, w tle Ratusz

Bratki, widok ul. Krakowskie Przedmieście

Lwy przed Halą Widowiskowo-Sportową

Logo Gmina na "6" 2017