Gazociąg w ul. Poznańskiej, to kolejny krok milowy w rozwoju Gminy Lubsko

Trzy osoby przy stole z dokumentamiW poniedziałek 5 września br. Burmistrz Lubska Janusz Dudojć gościł w ratuszu przedstawicieli firmy INF GAZ Jarosław Wesołowski ze Świebodzina - wykonawcy zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Modernizacja gazociągu średniego ciśnienia dn 63/160 PE wraz z przyłączami oraz przekwalifikowanie istniejącej sieci niskiego ciśnienia dn 90/125 PW w m. Lubsko ul. Poznańska”.

Burmistrz wyraził swoje zadowolenie z faktu, że inwestycja niebawem ruszy. Jak wskazał, celem spotkania jest rozmowa o przewidywanym przebiegu zadania, harmonogramie i zakresie prac. Wspomniał również o planowanej przez Gminę Lubsko i LWiK wymianie sieci wodociągowej w tej samej drodze. Burmistrz zadeklarował pomoc w przeprowadzeniu sprawnej organizacji ruchu, a także w rozwiązywaniu problemów, które mogą pojawić się na etapie wykonawstwa.

Przedstawiciele INF GAZ poinformowali, że są gotowi rozpocząć roboty lada dzień. Będą prowadzić je etapowo, 50cio metrowymi odcinkami, wykopem otwartym. Zadanie polega na wykonaniu sieci gazowej średniego ciśnienia na odcinku od okolic skrzyżowania ul. Poznańskiej z ul. Szpitalną do ul. Błotnej wraz z przepięciem ok 80 budynków. Jak mówi Wykonawca, z uwagi na gęsta zabudowę drogi, najtrudniejszy będzie odcinek w mieście. Łatwiejszy do realizacji będzie odcinek za rondem w kierunku ul. Błotnej. Inwestycja przewiduje etapy, gdzie sieć będzie robiona przeciskiem, w tym np. pod rondem oraz być może w okolicy pola przed ul. Błotną, co jest obecnie jeszcze w fazie uzgodnień.
Inwestorem zadania jest Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gorzowie Wielkopolskim.
Wykonawcą inwestycji jest: INF GAZ Jarosław Wesołowski ze Świebodzina.
Wartość zadania z oferty Wykonawcy, to 2 107 125,30 zł brutto.
Przewidywany termin zakończenia zadania, to I kwartał 2023 roku.

Port Lotniczy Zielona Góra

plende

Baszta

Budynek Domu Pomocy Społecznej

Budynek Lubskiego Domu Kultury

Fontanna na tle LDK

Lubski deptak, w tle Ratusz

Bratki, widok ul. Krakowskie Przedmieście

Lwy przed Halą Widowiskowo-Sportową

Logo Gmina na "6" 2017